Čo nové u nás v oratku?

Prímestský tábor 2011 - prihláška

Prihláška PT 2011 p.pdf (311,4 kB)

Veľkonočné prekvapko - trampolína !

Dlho očakávaná trampolína je už pripravená na svoju náročnú-ale pre detí tak príjemnú úlohu. Ďakujeme rodine p.Buránskeho, nielen za dar trampolíny, ale aj za jej údržbu a sprevádzkovanie. Od dnes až do neskorej jesene bude slúžiť deťom aj v duchu hesla sv.Filipa Neriho: „Skačte, kričte – len nehrešte!“

Veľkonočný výlet

    Veľkonočný výlet Utorok 26.4.2011 Smolenice – Záruby Odchod vlakom o 9:00 Predpokladaný návrat o 17:00 Stretnutie na stanici o 8:40 Športové oblečenie, jedlo a pitie na celý deň Cena-1€ (zvyšok platí Domka)  

Mládežnícka Krížová cesta

Na Veľký Piatok sme sa o 18 00 stretli pred bazilikou, aby sme spoločne prežili mládežnícku Krížovú cestu. Vybrali sme sa cestou ku kaplnke v lese. Bolo nás asi 30, pripojil sa k nám aj pán Zimka, ktorý nám otvoril potom kaplnku. Bol to pekný moment prežitý spolu s Pánom Ježišom i v spoločenstve priateľov.   Video Krížová cesta 1.avi (2 MB) Video Krížová cesta 2.avi (2,2 MB)  

Požehnané a milostiplné sviatky zmŕtvychvstalého Pána Ježiša

„Pán naozaj vstal z mŕtvych ...“ (Lk 24,34)    Zmŕtvychvstalý Kristus nech Vás naplní svojím pokojom, radosťou a láskou. Požehnané a milostiplné sviatky zmŕtvychvstalého Pána Ježiša praje a vyprosuje komunita saleziánov.   Bronie sa zora na nebi,  už znejú chvály vznešené:  svet jasá, plný veleby,  a peklo chvie sa zdesené. Veď statočný a mocný Kráľ  smrť zničil, život obnovil,  pekelné brány pošliapal  a z úbohých sňal...

Obrady vo Veľkom týždni

Obrady vo Veľkom týždni v ktorom slávime tajomstvo našej spásy: Zelený štvrtok – deň ustanovenie kňazstva a Eucharistie.       O 9,30 hod. v katedrále v Bratislave bude sv. omša svätenia olejov. O 18,00 hod. tu v bazilike sv. omša na pamiatku Pánovej večere. Po nej budeme bdieť spolu s Ježišom do 22,00 hod. a potom už len dohodnuté spoločenstvá. Veľký piatok – deň Pánovho...

Krížová cesta - mládežnícka

Dnes po obradoch o 1800 bude mládežnícka Krížová cesta. Odchádzame od Baziliky smerom ku krížu na Gazárke. Všetci ste pozvaní.

Biliardový turnaj má svojho víťaza - MIROSLAV ČERNÝ !!!

Dnes sa odohralo finále nášho oratkovského biliardového turnaja. Tento turnaj sa hral skoro dva mesiace. Do finále postupili Milan Suchý a Miroslav Černý. Po zaujímavom priebehu jedotlivých partii zvíťazil Miroslav Černý 3:1. Tretie miesto získal Miroslav Fábik, ktorý zvíťazil nad Dávidom Tumom. Všetkým gratulujeme a tešíme sa na ďalšie športové zápolenia

Futbalový turnaj - hralo sa do vyčerpania.

Nášho turnaja sa zúčastnili také mužstva ako "Barcelona, Milano, Galaxy, Flamengo". Alebo ináč povedané tímy vedené Edom, Erikom, Milanom a Mirom. Hráčov si vyberali nielen zo šaštinských borcov, ale aj zo Smolinského a zo Sekul. Veľká vďaka patrí aj pánu dekanovi Milanovi Čanigovi, ktorý nieleže priviezol Jakuba, ale aj financoval sládeké odmeny pre všetkých súťažiacich. Celkové prvenstvo získali hráči Flamenga so svojím kapitánom Miroslavom Černým. Na druhom mieste skončilo Galaxy s Erikom...

Púť k sestre Zdenke.

V stredu sme sa vybrali na výlet do Trnavy. Našim hlavným cieľom bol kláštor sestier sv.Kríža, kde sme si chceli uctiť sestru Zdenku. Prijali nás veľmi milo. Pripravili nám peknú prezentáciu o živote sestry Zdenky. V kaplnke sme sa o sestre Zdenke dozvedeli ešte ďalšie zaujímavosti. Vo chvíli tichej modlitby nám sestry zaspievali pôsobivú pieseň. Uctili sme si relikvie sestry Zdenky a potom nás sestry pozvali na občerstvenie. Všetko bolo veľmi starostlivé a tak ďakujeme sestrám za ich...

Vybíjaná dievčat - "lepšie je trafiť, ako byť trafená..."

Môžme povedať, že prvý historický turnaj dievčat vo vybíjanej sa odohral v utorok v našej telocvični. Stretli sa tu dievčatá z Moravského sv. Jána s pánom dekanom Milanom Čanigom, mužstvo dievčat z Borského Mikuláša a domáce reprezentantky. Dievčatá odohrali zaujímavé stretnutia. Zvíťazili domáce "slečny". Tešíme sa už na ďalšie zápolenie dievčat. V dobrom svetle sa ukázali aj naši chalani, ktorí okrem usporiadateľkých povinosti exelentne zvládli aj mediálne ťahy - najmä nahrávky videa. ...

Štvrtok - turnaj chlapcov vo futbale!

Čo môže byť pre väčšinu chalanov dôležitejšie než futbal a konkrétne - turnaj vo futbale na ktorého sa oni sami zúčastnia. Táto ponuka je tu pre chlapcov II.stupňa ZŠ. Pozvanie sme dali aj kňazom do okolitých farnosti, takže môže to byť zaujímavé! Začíname o 14,oo hod.

<< 13 | 14 | 15 | 16 | 17 >>

Link:

www.bazilika.sk
www.katnoviny.sk
www.saleziani.sk
www.mladez.sk
www.breviar.sk
www.zamyslenia.sbb.sk
www.gjb.sk
www.misie.saleziani.sk
www.domka.sk
www.savio.sk
www.sbb.sk
www.pobavi.sk
www.daliborko.sk
www.mamateyka.sk
www.mileticka.sk
www.trnavka.sk
www.saldub.sk
www.humenne.domka.sk
www.sdbno.sk
www.3horky.sk
www.pcsipok.sk
www.oratko-usmev.sk
www.presovsdb.sk
www.roznava.domka.sk
https://kopanka.sk
www.salezianky.sk
www.donbosco.sk
www.youtube.com/saleziani

 

Deň s myšlienkou

Keď pracuješ, hovoríš a myslíš, rob všetko tak, aby to bolo na osoh tvojej duše. (sv.Don Bosco)

Nikdy neprestanem robiť niečo, o čom viem, že je to dobré, aj keby sa mi postavilo do cesty mnoho ťažkých prekážok. (sv.Don Bosco)

Daktorí hovoria, že kto chce chodiť často na prijímanie, musí byť svätý. To nie je pravda. To je klam! Prijímanie je pre toho, kto sa chce stať svätým, a nie pre svätých. Lieky sa dávajú chorým tak isto, ako sa pokrm dáva slabým. (sv.Don Bosco)

Dve najmocnejšie opory ako vydržať a kráčať po ceste k nebu sú sviatosti prijímania a pokánia. Preto považujte za nepriateľa svojej duše každého, kto by vás chcel odviesť od týchto úkonov nášho svätého náboženstva. (sv.Don Bosco)

Čistota je najobľúbenejšou čnosťou srdca Panny Márie. Kde je čistota, je všetko. Kde čistoty nieto, niet ničoho. (sv.Don Bosco)

Časy, v ktorých žijeme, si vyžadujú vyskúšanú skromnosť a veľkú čistotu. (sv.Don Bosco)

Čo je krajšie a drahšie ako spoveď? Kde nám Pán preukázal viac dobroty ako tu? (sv.Don Bosco)

Pristupujte čo najčastejšie a vrúcne k prijímaniu. Keď prijímate Ježiša do svojho srdca často, milosť vám tak obnoví dušu, že telo bude prinútené poslúchať ducha. (sv.Don Bosco)


Telo musí pomáhať duši robiť dobre, musí jej slúžiť. Duša je paňou tela. (sv.Don Bosco)

Dobrý Boh prejavuje svoju moc najmä v súcite a odpúšťaní. (sv.Don Bosco)

Kedykoľvek sme na svätej omši, usilujme sa byť v takom stave, aby sme mohli pristúpiť k prijímaniu. (sv.Don Bosco)


Chcem vám povedať, čo diabol od vás čaká a čoho sa bojí. Chce, aby ste zaháľali a veľmi sa bojí, keď ste zamestnaní. Prečo? Keď zaháľate, zaháľa aj on. Ak zaháľate, hovorí: nemám čo robiť, miesto mňa robí záhaľka. (sv.Don Bosco)

Prvým šťastím dieťaťa je, že je milované. Boh ťa miluje, lebo si jeho dieťa. (sv.Don Bosco)

 

Keď chceš, aby iní znášali tvoje nedostatky, ochotne znášaj nedostatky iných. (sv.Don Bosco)


Nenazývajte zábavou deň, ktorý zanecháva v srdci výčitky a strach pred Božím súdom. (sv.Don Bosco)


Buďte vnútorne presvedčení, že všetky milosti, ktoré si prosíte od Panny Márie, dostanete, ak si nežiadate veci, ktoré by vám mohli byť na škodu. (sv.Don Bosco)

Rozptyľujte sa, ale nech je to rozptýlenie slušné, zábavy nech sú užitočné, nech sú na osvieženie telesných síl i ducha. Dbajte, aby váš odpočinok nebol zaháľaním alebo zbytočným strácaním času. (sv.Don Bosco)

 

Boh nepozerá na druh práce, ale na úmysel, s akým ju konáme. Všetky úrady sú teda rovnako vznešené, lebo v Božích očiach sú rovnako záslužné. (sv.Don Bosco)

 

Urob, čo môžeš a ostatné urobí Boh. Ak pracuješ preňho, nenechá ťa v ťažkosti. (sv.Don Bosco)

 

Pamätajte si, že svätenie sviatkov prináša Božie požehnanie na všetky práce v týždni. (sv.Don Bosco)

 

Ak chceš byť šťastný, musíš si to zaslúžiť tým, že budeš mať všetkých zo srdca rád, že budeš milovať priateľov, že budeš trpezlivý a veľkomyseľný k nepriateľom, že budeš plakať s plačúcimi a iným nebudeš závidieť ich šťastie a budeš robiť dobre všetkým a zle nikomu. (sv.Don Bosco)


Odporúčam vám, nakoľko viem a môžem, a moju radu si vpíšte do mysle i do srdca: vzývajte často meno Mária najmä strelnou modlitbou: Mária, Pomocnica kresťanov, oroduj za nás. Je to modlitba krátka, ale zo skúsenosti viem, že je veľmi účinná. (sv.Don Bosco)


Najistejšou ochranou proti hnevu je pribrzdiť ho. (sv.Don Bosco)Nech nám Panna Mária pomáha kráčať cestou do neba. (sv.Don Bosco)

 

Byť na svätej omši rozmetá všetko, čo diabol získal. (sv.Don Bosco)

 

Nikdy nečítajte knihy, o ktorých neviete, či sú dobré. Poraďte sa najprv s dajakým súdnym človekom. (sv.Don Bosco)

 

Bez trpezlivosti sa nestaneme svätými. (sv.Don Bosco)


Pracujte pre Pána. Čo sa vám prihodí na tomto svete, je vec chvíľky, a nebo sa vám odplatí za všetko. (sv.Don Bosco)


Pomstou pravého katolíka je odpustenie a modlitba za toho, kto nás uráža. (sv.Don Bosco)

 

Slnko nech nikdy nezapadá nad vašim hnevom. Nikdy si nepripomínajte odpustené urážky ani škodu alebo bezprávie, na ktoré ste už zabudli. Hovorievajte vždy zo srdca: Odpusť nám naše viny, ako i my odpúšťame svojim vinníkom. Zabudnime úplne a definitívne na všetko, čo nás kedysi potupilo. Všetkých milujme bratskou láskou. (sv.Don Bosco)

 

Dokonalosť sa získava pomaly úsilím. (sv.Don Bosco)


Keď sa modlíte, myslite na to, čo robíte. Keď sa modlíte, zhovárate sa s Bohom. Zhovárať sa znamená vyslovovať slová dobre, zrozumiteľne. Keď sa teda modlíte, odriekajte modlitby pomaly s takým tónom, ako by ste hovorili s najlepším priateľom. (sv.Don Bosco)

 

Čo spôsobuje diablovi najväčšie zlo, čoho sa najviac bojí, je zachovávanie predsavzatí zo spovede. (sv.Don Bosco)


 

Na otázku, či sa nám Pán prihovára v hluku, alebo v tichu, odpovedáme všetci, že v tichu. Prečo sa teda občas neodmlčíme? Prečo sa nesnažíme počuť šepot Božieho hlasu v sebe, len čo ho zachytíme?

PAVOL VI.