Čo nové u nás v oratku?

,,Palacinková,, tehlička pre Afriku

Aj v tomto roku počas pôstneho obdobia prebieha verejná zbierka TEHLIČKA na podporu misií, organizovaná saleziánmi don Bosca. V tomto roku je zbierka zameraná na pomoc opusteným deťom po vojensko-politickom konflikte v Stredoafrickej republike.         Animátori z našej a aj okolitých farností chcú túto zbierku obohatiť osobitným spôsobom a to tak, že po všetkých sv. omšiach v nedeľu 22.3.2015 si môžete pri Bazilike a pri kostoloch na...

Modlitba ruženca deťmi

V sobotu 18.10. o 9:00 hod sme sa v bazilike pripojili k modlitbe ruženca deťmi na celom svete :)  Táto iniciatíva vznikla vo Venezuele a rozšírila sa do celého sveta. Od roku 2005 ju organizuje Národná rada venezuelských katolíkov a zúčastňujú sa jej deti v školách a vo farnostiach. Svoj názov a cieľ dostala od sv. Pátra  Pia, ktorý povedal:“ Keď sa milión detí pomodlí ruženec, svet sa zmení.“  V súčasnosti sa o rozšírenie tejto aktivity snaží Nemecká katolícka nadácia „Kirche...

ANIMÁTORI V TATRÁCH

Od 4. do 10. augusta sme absolvovali fantastický pobyt v Tatrách :-) Zdolali sme viaceré štíty, zrelaxovali sme sa v Aquacity, zažili sme veľa zábavy a dobrodružstva ... i zdravej námahy ... a všetko sme popretkávali modlitbou vďačnosti za nádherný týždeň, ktorý nám Boh v krásnej slovenskej prírode doprial.

2 DOBRODRUŽNÉ TÝŽDNE NA PRAVEKOM TÁBORE - "NA RODINE ZÁLEŽÍ - IDE O ŽIVOT ! :-)

PRVÉ DVA PRÁZDNINOVÉ TÝŽDNE SME SPOLOČNE PREŽÍVALI DOBRODRUŽSTVÁ PRAVEKEJ RODINY KRÚDOVCOV. 145 ÚČASTNÍKOV PRÍMESTSKÉHO TÁBORA SPOZNÁVALO KRÁSU I NÁROČNOSŤ VYTVÁRANIA SKUTOČNE RODINNÝCH VZŤAHOV ... A OBJAVOVALI SME, ŽE TO NAOZAJ STOJÍ ZA TO :-)         www.youtube.com/watch?v=NlHM-jNk4Xw

OSLAVA SVIATKU P. MÁRIE POMOCNICE KRESŤANOV ... MARIÁNSKY BEH - 25. máj

SLÁVNOSŤ PANNY MÁRIE POMOCNICE KRESŤANOV JE v sobotu 24. MÁJA TRADIČNE SA PRI TEJTO PRÍLEŽITOSTI USKUTOČNÍ AJ VEĽKÉ RODINNÉ ŠPORTOVO-REKREAČNÉ PODUJATIE ... "MARIÁNSKY BEH". V NEDEĽU 25. MÁJA POPOLUDNÍ OD 15:00 SPOLU SO SPRIEVODNÝMI ATRAKCIAMI ODŠTARTUJE SÚŤAŽ V ROZLIČNÝCH VEKOVÝCH KATEGÓRIÁCH. NECH JE OSLAVA NAŠEJ NEBESKEJ MAMY OSLAVOU ŽIVOTA - ŽIVOTA V BOŽEJ MILOSTI, OSLAVOU NÁŠHO POVOLANIA K SVäTOSTI, OSLAVOU RODINY, vďakou za materinskú pomoc, ochranu a stálu podporu Panny Márie v našich...

KRÍŽOVÁ CESTA MLADÝCH

VO VEĽKÝ PIATOK O 15:00 SA V BAZILIKE SCHÁDZAJÚ VERIACI, ABY SI PREŽÍVANÍM OBRADOV PRIPOMENULI UTRPENIE A UKRIŽOVANIE NÁŠHO SPASITEĽA - BOŽIEHO SYNA, JEŽIŠA KRISTA. POTOM O 18:00 SA MY MLADÍ Z ORATKA STRETNEME ZNOVU PRED BAZILIKOU, ABY SME SA VYDALI NA SPOLOČNÚ KRÍŽOVÚ CESTU MLÁDEŽE.   SI SRDEČNE VÍTANÝ, VÍTANÁ :-)  

TEHLIČKA ... :) A PALACINKY PRE MISIE (KALA-KALA V ANGOLE)

Aj tohto roku počas obdobia pôstu prebieha už 9. ročník verejnej zbierky Tehlička, na podporu misií organizovanej saleziánmi dona Bosca a občianskym združením  Savio. V tomto roku je zbierka zameraná na projekt v centre Kala-Kala na záchranu detí z ulice v Angole. Animátori z našej a aj okolitých farností túto zbierku obohatili osobitým spôsobom a to tak, že v nedeľu 16. marca, po všetkých nedeľných svätých omšiach v bazilike, na námestí a aj v...

Kinoprojekcia filmu "Všetky moje deti"

V nedeľu vás pozývame do kina - do Senice na film o kňazovi Mariánovi Kuffovi. PREMIETA sa o 16,00 hod.!!! Príbeh skutočnej odvahy a lásky. Ústrednou postavou filmu je charizmatický kňaz Marián Kuffa. Vo filme ho ale divák vidí skôr pri práci v zašpinených montérkach a sleduje drámu misie do prostredia biedy a beznádeje v zabudnutých rómskych osadách. Miesto kázania sa Maroš Kuffa snaží strhnúť Rómov vlastným príkladom a ľudským záujmom. Film šokujúcim spôsobom odkrýva problémy, s ktorými...

DETSKÝ MAŠKARNÝ PLES

V NEDEĽU 2. MARCA 2014  sa o 15:00 hod v divadelnej (spoločenskej) sále uskutoční oratkovský DETSKÝ MAŠKARNÝ PLES. Pozvané sú deti, ktoré chodia do oratka, do spevokolu, na stretká, na športové krúžky a tiež miništranti :-). Povinná vstupenka na maškarný ples je vlastná maska či kostým. Môžete priniesť aj nejaké slané či sladké maškrty na pohostenie pre kamarátov. Neváhajte a určite príďte, čaká nás kopa zábavy, súťaží, hudby a tanca ... a možno i ďalšie prekvapenia :-)  

<< 2 | 3 | 4 | 5 | 6 >>

Link:

www.bazilika.sk
www.katnoviny.sk
www.saleziani.sk
www.mladez.sk
www.breviar.sk
www.zamyslenia.sbb.sk
www.gjb.sk
www.misie.saleziani.sk
www.domka.sk
www.savio.sk
www.sbb.sk
www.pobavi.sk
www.daliborko.sk
www.mamateyka.sk
www.mileticka.sk
www.trnavka.sk
www.saldub.sk
www.humenne.domka.sk
www.sdbno.sk
www.3horky.sk
www.pcsipok.sk
www.oratko-usmev.sk
www.presovsdb.sk
www.roznava.domka.sk
https://kopanka.sk
www.salezianky.sk
www.donbosco.sk
www.youtube.com/saleziani

 

Deň s myšlienkou

Keď pracuješ, hovoríš a myslíš, rob všetko tak, aby to bolo na osoh tvojej duše. (sv.Don Bosco)

Nikdy neprestanem robiť niečo, o čom viem, že je to dobré, aj keby sa mi postavilo do cesty mnoho ťažkých prekážok. (sv.Don Bosco)

Daktorí hovoria, že kto chce chodiť často na prijímanie, musí byť svätý. To nie je pravda. To je klam! Prijímanie je pre toho, kto sa chce stať svätým, a nie pre svätých. Lieky sa dávajú chorým tak isto, ako sa pokrm dáva slabým. (sv.Don Bosco)

Dve najmocnejšie opory ako vydržať a kráčať po ceste k nebu sú sviatosti prijímania a pokánia. Preto považujte za nepriateľa svojej duše každého, kto by vás chcel odviesť od týchto úkonov nášho svätého náboženstva. (sv.Don Bosco)

Čistota je najobľúbenejšou čnosťou srdca Panny Márie. Kde je čistota, je všetko. Kde čistoty nieto, niet ničoho. (sv.Don Bosco)

Časy, v ktorých žijeme, si vyžadujú vyskúšanú skromnosť a veľkú čistotu. (sv.Don Bosco)

Čo je krajšie a drahšie ako spoveď? Kde nám Pán preukázal viac dobroty ako tu? (sv.Don Bosco)

Pristupujte čo najčastejšie a vrúcne k prijímaniu. Keď prijímate Ježiša do svojho srdca často, milosť vám tak obnoví dušu, že telo bude prinútené poslúchať ducha. (sv.Don Bosco)


Telo musí pomáhať duši robiť dobre, musí jej slúžiť. Duša je paňou tela. (sv.Don Bosco)

Dobrý Boh prejavuje svoju moc najmä v súcite a odpúšťaní. (sv.Don Bosco)

Kedykoľvek sme na svätej omši, usilujme sa byť v takom stave, aby sme mohli pristúpiť k prijímaniu. (sv.Don Bosco)


Chcem vám povedať, čo diabol od vás čaká a čoho sa bojí. Chce, aby ste zaháľali a veľmi sa bojí, keď ste zamestnaní. Prečo? Keď zaháľate, zaháľa aj on. Ak zaháľate, hovorí: nemám čo robiť, miesto mňa robí záhaľka. (sv.Don Bosco)

Prvým šťastím dieťaťa je, že je milované. Boh ťa miluje, lebo si jeho dieťa. (sv.Don Bosco)

 

Keď chceš, aby iní znášali tvoje nedostatky, ochotne znášaj nedostatky iných. (sv.Don Bosco)


Nenazývajte zábavou deň, ktorý zanecháva v srdci výčitky a strach pred Božím súdom. (sv.Don Bosco)


Buďte vnútorne presvedčení, že všetky milosti, ktoré si prosíte od Panny Márie, dostanete, ak si nežiadate veci, ktoré by vám mohli byť na škodu. (sv.Don Bosco)

Rozptyľujte sa, ale nech je to rozptýlenie slušné, zábavy nech sú užitočné, nech sú na osvieženie telesných síl i ducha. Dbajte, aby váš odpočinok nebol zaháľaním alebo zbytočným strácaním času. (sv.Don Bosco)

 

Boh nepozerá na druh práce, ale na úmysel, s akým ju konáme. Všetky úrady sú teda rovnako vznešené, lebo v Božích očiach sú rovnako záslužné. (sv.Don Bosco)

 

Urob, čo môžeš a ostatné urobí Boh. Ak pracuješ preňho, nenechá ťa v ťažkosti. (sv.Don Bosco)

 

Pamätajte si, že svätenie sviatkov prináša Božie požehnanie na všetky práce v týždni. (sv.Don Bosco)

 

Ak chceš byť šťastný, musíš si to zaslúžiť tým, že budeš mať všetkých zo srdca rád, že budeš milovať priateľov, že budeš trpezlivý a veľkomyseľný k nepriateľom, že budeš plakať s plačúcimi a iným nebudeš závidieť ich šťastie a budeš robiť dobre všetkým a zle nikomu. (sv.Don Bosco)


Odporúčam vám, nakoľko viem a môžem, a moju radu si vpíšte do mysle i do srdca: vzývajte často meno Mária najmä strelnou modlitbou: Mária, Pomocnica kresťanov, oroduj za nás. Je to modlitba krátka, ale zo skúsenosti viem, že je veľmi účinná. (sv.Don Bosco)


Najistejšou ochranou proti hnevu je pribrzdiť ho. (sv.Don Bosco)Nech nám Panna Mária pomáha kráčať cestou do neba. (sv.Don Bosco)

 

Byť na svätej omši rozmetá všetko, čo diabol získal. (sv.Don Bosco)

 

Nikdy nečítajte knihy, o ktorých neviete, či sú dobré. Poraďte sa najprv s dajakým súdnym človekom. (sv.Don Bosco)

 

Bez trpezlivosti sa nestaneme svätými. (sv.Don Bosco)


Pracujte pre Pána. Čo sa vám prihodí na tomto svete, je vec chvíľky, a nebo sa vám odplatí za všetko. (sv.Don Bosco)


Pomstou pravého katolíka je odpustenie a modlitba za toho, kto nás uráža. (sv.Don Bosco)

 

Slnko nech nikdy nezapadá nad vašim hnevom. Nikdy si nepripomínajte odpustené urážky ani škodu alebo bezprávie, na ktoré ste už zabudli. Hovorievajte vždy zo srdca: Odpusť nám naše viny, ako i my odpúšťame svojim vinníkom. Zabudnime úplne a definitívne na všetko, čo nás kedysi potupilo. Všetkých milujme bratskou láskou. (sv.Don Bosco)

 

Dokonalosť sa získava pomaly úsilím. (sv.Don Bosco)


Keď sa modlíte, myslite na to, čo robíte. Keď sa modlíte, zhovárate sa s Bohom. Zhovárať sa znamená vyslovovať slová dobre, zrozumiteľne. Keď sa teda modlíte, odriekajte modlitby pomaly s takým tónom, ako by ste hovorili s najlepším priateľom. (sv.Don Bosco)

 

Čo spôsobuje diablovi najväčšie zlo, čoho sa najviac bojí, je zachovávanie predsavzatí zo spovede. (sv.Don Bosco)


 

Na otázku, či sa nám Pán prihovára v hluku, alebo v tichu, odpovedáme všetci, že v tichu. Prečo sa teda občas neodmlčíme? Prečo sa nesnažíme počuť šepot Božieho hlasu v sebe, len čo ho zachytíme?

PAVOL VI.