Čo nové u nás v oratku?

Streda - naša púť za sestrou Zdenkou.

Streda bude v znamení výletu. Vzhľadom na nie celkom priaznivé počasie sme upustili od výletu do prírody a rozhodli sme sa pre "puťovýlet". Navštíveme kláštor MILOSRDNÝCH SESTIER SV. KRÍŽA v Trnave, kde sa uchovávajú relikvie sestry Zdenky. Nájdeme si čas aj na prechádzku po meste a o 16,oo hod. by sme mali byť doma. Odchod zo Šaštína -vlaková stanica bude o 9,oo hod. Príspevok na výlet je 1,-€. Občerstvenie a strava je vo vlastnej réžii - "kto si čo prinesie - to si aj zje!" ...(alebo sa môže...

Už dnes turnaj vo vybíjanej dievčat!

Naša oratkovská telocvičňa sa stane dnes svedkom výnimočnej akcie - turnaja dievčat vo vybíjanej. Začíname o 14,oo hod. Sú pozvané aj dievčatá z okolitých farnosti - uvidíme, či sa im podarí prísť. V každom prípade sa tešíme na toto podujatie. Príďte povzbudiť naše "baby" !!!

Biliardový turnaj v ďalšej fáze - Milan Suchý, Miro Černý a Erik Trávniček postupujú!

V našom oratkovskom turnaji sa už skončila základná časť. Desať postupujúcich si to rozdá v K.O. na dva zápasy. tabuľka biliard nová.xls (33 kB)

Don Bosco show potešil !

V radostnej nálade sa niesla tohtoročná show don Bosca. Úvodná scénka poukázala na africký problém s vodou a deti sa už potom v súťažiach snažili "vykopať čo najhbšiu studňu". Animátori pripravili pre deti 21 súťažných stanovišť. Na záver si každý mohol vybrať nejakú drobnú odmenu vo forme hračiek, alebo sladkosti. Samotný problém afrických studní môžu deti už konkrétne poriešiť v aktivite "pôstnej tehličky". Ďakujeme animátorom, dobrodincom a rodičom. Tešíme sa na ďaľšiu oratkovskú akciu -...

Don Bosco show 2011

Už sa to blíži!!! V sobotu 29.1. o 14,oo hod. v saleziánskej telocvični. Nezabudni si priniesť prezuvky.  

Biliardový turnaj sa už začal!

Včera - utorok 25.1. sme v našom oratku začali biliardový turnaj. Zatiaľ sa do súťaže zapojilo 24 chalanov. Hrá sa o zaujímavé trofeje. bližšie info v oratku, alebo na nástenke v škole. Čau!  

Medaila na dosah ruky!

  Vynikajúci úspech dosiahli naše dievčatá na turnaji vo vybíjanej, ktorý sa uskutočnil v saleziánskom dome v Petržalke na Mamateyovej ulici. Chýbalo málo a boli by si domov priniesli medaily. Vzhľadom na  to, že sa prvý krát zúčastnili takéhoto podujatia, je to naozaj pekný úspech.   A čo na to Sonička s Jankou: "V Blave bolo veľmi dobre. Skončili sme na štvrtom mieste . Zo začiatku  sa nám darilo potom to už bolo slabšie. No nevadí . Sme spokojné na naše...

Historický turnaj našich dievčat

V sobotu - 22.januára sa dievčatá z našeho oratka zúčastnia turnaja vo vybíjanej. Toto podujatie organizujú sestry FMA- "saleziánky" pôsobiace v Petržalke na Mamateyke.  Pre naše dievčatáj je to prvé takéto podujatie ktorého sa zúčastňujú. Držíme im palce!  

Veľkodušnosť mladých

Tento víkend sa pre 12 mladých ľudí z našeho oratka niesol znamení prípravy na prázdninové misijné pôsobenie na Ukrajine. Mladí z celého Slovenska sa stretli vo Vrútkach, aby začali pripravovať program na letný tábor pre ukrajinské deti. Je to povzbudivé, že sa rozhodli k tejto dobrodružnej veľkodušnosti. Je to v nemalej miere aj zásluha oduševnenej misionárskej animácie nášho diakona Janka Chovaňáka. Držíme im palce  a modlíme sa za nich, aby v začatom pokračovali a vydržali až do konca.

3.nedeľa cez rok - liturgické čítania a prosby

PRVÉ ČÍTANIE (Iz 8, 23b – 9, 3) V predošlom čase Pán ponížil krajinu Zabulon a krajinu Neftali, ale v poslednom čase oslávi morskú cestu, kraj za Jordánom, územie pohanov. Ľud, čo kráča vo tmách, uzrie veľké svetlo; nad tými, čo bývajú v krajine temnôt, zažiari svetlo. Rozmnožuješ plesanie, zväčšuješ radosť. Jasajú pred tebou, ako sa jasá pri žatve, ako plesajú tí, čo sa delia o korisť. Pretože lámeš jeho ťažké jarmo, brvno na jeho pleciach a palicu jeho utláčateľa ako v deň porážky...

Relikvia sv.Cyrila v našej bazilike

Relikvie sv. Cyrila začali putovať po Slovensku V rámci prípravy na Jubilejný rok 2013 budú po jednotlivých diecézach Slovenska putovať relikvie sv. Cyrila. Ako prvý ich pre svoju arcidiecézu prevzal bratislavský arcibiskup Stanislav Zvolenský Slávnostné odovzdanie relikvií sa uskutočnilo 30. decembra 2010 v Katedrále sv. Martina v Bratislave. Ostatky svätého Konštantína Cyrila priniesol nitriansky biskup Viliam Judák v sprievode kanonikov Nitrianskej kapituly. Počas svätej omše...

Kto je Ježiš?

Príhovor Benedikta XVI. pred modlitbou Anjel Pána: Kto je Ježiš? Vatikán (6. januára, RV) – „Prosím vás, prepáčte meškanie”, týmito slovami začal Svätý Otec dnešný príhovor tisícom pútnikov na Námestí sv. Petra, keď sa o 12.20 hod. ukázal v okne svojej pracovne krátko po ukončení svätej omše vo Vatikánskej bazilike a pokračoval: Drahí bratia a sestry! Dnes slávime Epifániu - zjavenie Ježiša všetkým národom, zastúpeným učencami, ktorí prišli do Betlehema z východu, aby vzdali hold...

<< 14 | 15 | 16 | 17 | 18 >>

Link:

www.bazilika.sk
www.katnoviny.sk
www.saleziani.sk
www.mladez.sk
www.breviar.sk
www.zamyslenia.sbb.sk
www.gjb.sk
www.misie.saleziani.sk
www.domka.sk
www.savio.sk
www.sbb.sk
www.pobavi.sk
www.daliborko.sk
www.mamateyka.sk
www.mileticka.sk
www.trnavka.sk
www.saldub.sk
www.humenne.domka.sk
www.sdbno.sk
www.3horky.sk
www.pcsipok.sk
www.oratko-usmev.sk
www.presovsdb.sk
www.roznava.domka.sk
https://kopanka.sk
www.salezianky.sk
www.donbosco.sk
www.youtube.com/saleziani

 

Deň s myšlienkou

Keď pracuješ, hovoríš a myslíš, rob všetko tak, aby to bolo na osoh tvojej duše. (sv.Don Bosco)

Nikdy neprestanem robiť niečo, o čom viem, že je to dobré, aj keby sa mi postavilo do cesty mnoho ťažkých prekážok. (sv.Don Bosco)

Daktorí hovoria, že kto chce chodiť často na prijímanie, musí byť svätý. To nie je pravda. To je klam! Prijímanie je pre toho, kto sa chce stať svätým, a nie pre svätých. Lieky sa dávajú chorým tak isto, ako sa pokrm dáva slabým. (sv.Don Bosco)

Dve najmocnejšie opory ako vydržať a kráčať po ceste k nebu sú sviatosti prijímania a pokánia. Preto považujte za nepriateľa svojej duše každého, kto by vás chcel odviesť od týchto úkonov nášho svätého náboženstva. (sv.Don Bosco)

Čistota je najobľúbenejšou čnosťou srdca Panny Márie. Kde je čistota, je všetko. Kde čistoty nieto, niet ničoho. (sv.Don Bosco)

Časy, v ktorých žijeme, si vyžadujú vyskúšanú skromnosť a veľkú čistotu. (sv.Don Bosco)

Čo je krajšie a drahšie ako spoveď? Kde nám Pán preukázal viac dobroty ako tu? (sv.Don Bosco)

Pristupujte čo najčastejšie a vrúcne k prijímaniu. Keď prijímate Ježiša do svojho srdca často, milosť vám tak obnoví dušu, že telo bude prinútené poslúchať ducha. (sv.Don Bosco)


Telo musí pomáhať duši robiť dobre, musí jej slúžiť. Duša je paňou tela. (sv.Don Bosco)

Dobrý Boh prejavuje svoju moc najmä v súcite a odpúšťaní. (sv.Don Bosco)

Kedykoľvek sme na svätej omši, usilujme sa byť v takom stave, aby sme mohli pristúpiť k prijímaniu. (sv.Don Bosco)


Chcem vám povedať, čo diabol od vás čaká a čoho sa bojí. Chce, aby ste zaháľali a veľmi sa bojí, keď ste zamestnaní. Prečo? Keď zaháľate, zaháľa aj on. Ak zaháľate, hovorí: nemám čo robiť, miesto mňa robí záhaľka. (sv.Don Bosco)

Prvým šťastím dieťaťa je, že je milované. Boh ťa miluje, lebo si jeho dieťa. (sv.Don Bosco)

 

Keď chceš, aby iní znášali tvoje nedostatky, ochotne znášaj nedostatky iných. (sv.Don Bosco)


Nenazývajte zábavou deň, ktorý zanecháva v srdci výčitky a strach pred Božím súdom. (sv.Don Bosco)


Buďte vnútorne presvedčení, že všetky milosti, ktoré si prosíte od Panny Márie, dostanete, ak si nežiadate veci, ktoré by vám mohli byť na škodu. (sv.Don Bosco)

Rozptyľujte sa, ale nech je to rozptýlenie slušné, zábavy nech sú užitočné, nech sú na osvieženie telesných síl i ducha. Dbajte, aby váš odpočinok nebol zaháľaním alebo zbytočným strácaním času. (sv.Don Bosco)

 

Boh nepozerá na druh práce, ale na úmysel, s akým ju konáme. Všetky úrady sú teda rovnako vznešené, lebo v Božích očiach sú rovnako záslužné. (sv.Don Bosco)

 

Urob, čo môžeš a ostatné urobí Boh. Ak pracuješ preňho, nenechá ťa v ťažkosti. (sv.Don Bosco)

 

Pamätajte si, že svätenie sviatkov prináša Božie požehnanie na všetky práce v týždni. (sv.Don Bosco)

 

Ak chceš byť šťastný, musíš si to zaslúžiť tým, že budeš mať všetkých zo srdca rád, že budeš milovať priateľov, že budeš trpezlivý a veľkomyseľný k nepriateľom, že budeš plakať s plačúcimi a iným nebudeš závidieť ich šťastie a budeš robiť dobre všetkým a zle nikomu. (sv.Don Bosco)


Odporúčam vám, nakoľko viem a môžem, a moju radu si vpíšte do mysle i do srdca: vzývajte často meno Mária najmä strelnou modlitbou: Mária, Pomocnica kresťanov, oroduj za nás. Je to modlitba krátka, ale zo skúsenosti viem, že je veľmi účinná. (sv.Don Bosco)


Najistejšou ochranou proti hnevu je pribrzdiť ho. (sv.Don Bosco)Nech nám Panna Mária pomáha kráčať cestou do neba. (sv.Don Bosco)

 

Byť na svätej omši rozmetá všetko, čo diabol získal. (sv.Don Bosco)

 

Nikdy nečítajte knihy, o ktorých neviete, či sú dobré. Poraďte sa najprv s dajakým súdnym človekom. (sv.Don Bosco)

 

Bez trpezlivosti sa nestaneme svätými. (sv.Don Bosco)


Pracujte pre Pána. Čo sa vám prihodí na tomto svete, je vec chvíľky, a nebo sa vám odplatí za všetko. (sv.Don Bosco)


Pomstou pravého katolíka je odpustenie a modlitba za toho, kto nás uráža. (sv.Don Bosco)

 

Slnko nech nikdy nezapadá nad vašim hnevom. Nikdy si nepripomínajte odpustené urážky ani škodu alebo bezprávie, na ktoré ste už zabudli. Hovorievajte vždy zo srdca: Odpusť nám naše viny, ako i my odpúšťame svojim vinníkom. Zabudnime úplne a definitívne na všetko, čo nás kedysi potupilo. Všetkých milujme bratskou láskou. (sv.Don Bosco)

 

Dokonalosť sa získava pomaly úsilím. (sv.Don Bosco)


Keď sa modlíte, myslite na to, čo robíte. Keď sa modlíte, zhovárate sa s Bohom. Zhovárať sa znamená vyslovovať slová dobre, zrozumiteľne. Keď sa teda modlíte, odriekajte modlitby pomaly s takým tónom, ako by ste hovorili s najlepším priateľom. (sv.Don Bosco)

 

Čo spôsobuje diablovi najväčšie zlo, čoho sa najviac bojí, je zachovávanie predsavzatí zo spovede. (sv.Don Bosco)


 

Na otázku, či sa nám Pán prihovára v hluku, alebo v tichu, odpovedáme všetci, že v tichu. Prečo sa teda občas neodmlčíme? Prečo sa nesnažíme počuť šepot Božieho hlasu v sebe, len čo ho zachytíme?

PAVOL VI.